Pay Ölçer Faturalama

Sayaç okuma elemanlarımız  belirli aralıklarla tüm tüketim verilerinizi kaydederler. Bu, teknik altyapı tesisatının türüne bağlı olarak ya doğrudan sayaç okumasıyla ya da (Radyo Okuması gibi) konutun dışında bir okumayla gerçekleştirilir.

Her dairenin tüketimi kadar ödemesi sistemine dayalı olan faturalama programı ile  enerji giderlerinin adil bir şekilde dağıtılmasını sağlanır. Bunun içinde  doğru kullanıcı ve tüketim verilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Faturalama aşamasına geçmeden önce masraf ve kullanıcı verilerinizi güncelleştirebilmeniz için size faturalama belgelerini veririz. Sonraki aşamada ise dağıtılacak giderleri hesaplarız. Enerji masrafları kesin çizgilerle ısıtma giderleri ve sıcak su giderleri olmak üzere ikiye ayrılır. Ayrıca onarım giderleri gibi dağıtılamayan giderleri de ayarlarız.

Sayaç okuma işlemlerinde devrim niteliğinde bir gelişim olan radyo frekanslı uzaktan okuma sistemi sayesinde çok daha etkili ve hızlı hizmet veriyoruz. Ayrıca, sayaçların hafızasından alınabilen geçmişe yönelik tüketim değerleri sayesinde de tüketimlerinizi daha detaylı bir şekilde sizlerin bilgisine sunabiliyoruz.

EWI tüketim giderleri paylasım programı

EWI tüketim giderleri paylasım programı; kullanıcıların ısıtma, sogutma, kullanım soguk suyu ve kullanım sıcak suyu giderlerinin paylastırılmasında kullanılan bir yazılımdır.